• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Wygrana Lubasz i Wspólnicy w sprawie frankowej! Sąd uznał umowę kredytu za nieważną w całości

  chf, frankowicze, kredyt frankowy

  Kancelaria w ramach specjalizacji dotyczącej sporów sądowych świadczy pomoc prawną na rzecz kredytobiorców posiadających kredyty hipoteczne powiązane z walutą obcą (CHF,EUR,USD).

  Skutecznie dochodzimy roszczeń, związanych z występowaniem postanowień niedozwolonych w umowach kredytu, o czym świadczy ostatnia wygrana Kancelarii z mBank S.A.

  W dniu 1 lutego 2022r. Sąd Okręgowy w Warszawie, wydając wyrok na posiedzeniu niejawnym, uznał za nieważną umowę kredytu hipotecznego indeksowanego do waluty CHF (sygn. akt XXVIII C 2709/21; SSO Edyta Sornat – Unisk).

  Na uwagę zasługuje fakt, że Sąd wydał wyrok po 9 miesiącach od złożenia pozwu w sprawie.

  Sąd, uznając roszczenia Powodów za zasadne, zasądził (zgodnie z teorią dwóch kondykcji) kwotę żądaną w pozwie wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie, a kosztami procesu obciążając w całości pozwanego.

  Warto wspomnieć, że Sąd rozstrzygając sprawę oparł się na dokumentach złożonych do akt, pomijając pozostałe wnioski dowodowe zgłoszone przez strony.

  Zdaniem Sądu zawarte w umowie i regulaminie postanowienia określające sposoby wyliczenia kwoty kredytu podlegającej spłacie i wysokości rat kredytu są niedozwolone, a tym samym nie wiążą Powodów. Powyższe prowadzi w konsekwencji do nieważności umowy, gdyż zakwestionowane przez Powodów postanowienia określają główne świadczenia stron i bez nich nie sposób wykonywać umowy. Dlatego też – w ocenie Sądu, sporną umowę należało uznać za nieważną w całości.

  Orzeczenie jest nieprawomocne.

  W przypadku zainteresowania analizą posiadanej umowy kredytowej przez grono specjalistów z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy zapraszamy do kontaktu.

  Dodatkowe informacje na stronie https://www.chf.lubasziwspolnicy.pl/

  Wróć do listy
  dr Dominik Lubasz

  dr Dominik Lubasz

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Artykuły powiązane

  Co możesz zyskać w sprawie kredytu frankowego? Skorzystaj z naszego wsparcia! 

  Dla wszystkich, którzy mierzą się problemem kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich, powołaliśmy w naszej kancelarii zespół do spraw kredytów frankowych. Oferujemy kompleksowe wsparcie prawne doświadczonych specjalistów. Zwracając się do nas, formalności przestaną być problemem!  Wiele osób w Polsce boryka się z trudnościami dotyczącymi spłaty kredytu …

  Nowa linia orzecznicza dotycząca kredytów frankowych dla przedsiębiorców

  Pierwszy kwartał bieżącego roku obfituje w wiele wydarzeń mających bezpośrednie przełożenie na sytuację gospodarczą w naszym kraju. Dla wielu kredytobiorców ten okres związany jest ze wzrostem rat kredytów powiązanych z …

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl