• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Sąd Najwyższy wydał istotną uchwałę dotyczącą niedozwolonych wzorców umownych

  20 listopada 2015 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę w składzie 7 sędziów (sygn. akt III CZP 17/15), szczególnie ważną dla przedsiębiorców zawierających umowy przez Internet z wykorzystaniem regulaminów.
  Sąd Najwyższy uznał, że nie można po raz kolejny pozywać tego samego przedsiębiorcy o stosowanie klauzuli abuzywnej, jeżeli sprawa dotycząca postanowienia tej samej treści, została już wcześniej prawomocnie zakończona i uznane sformułowanie jako niedozwolone zostało wpisane do rejestru klauzul, prowadzonego przez UOKiK. Zdaniem Sądu Najwyższego można jednak pozwać innego przedsiębiorcę, który stosuje klauzulę wpisaną już do rejestru. Sąd musi bowiem badać, czy klauzula również w innym regulaminie powinna być traktowana jako niedozwolona, gdyż inna treść regulaminu może zmieniać tę ocenę.

  Zastrzeżenie:
  Informacja zawarta w Alercie Prawno – Podatkowym nie stanowi porady prawnej. Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania tej informacji bez uprzedniej analizy takiej możliwości na gruncie konkretnego stanu faktycznego.

  Wróć do listy
  Witold Chomiczewski LL.M

  Witold Chomiczewski LL.M

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Jeśli omawiane kwestie dotyczą Państwa sytuacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z

  Witold Chomiczewski LL.M

  Wspólnik
  Radca prawny

  witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl

  dr Dominik Lubasz

  Wspólnik
  Radca prawny

  dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl