• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Nowe środki ochrony miejsc pracy mogą istotnie wspomóc przedsiębiorców

  W dniu 21 listopada 2013 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 11 października 2013 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy (Dz. U. 2013 poz. 1291). Na jej mocy przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dopłaty do wynagrodzeń dla zatrudnionych pracowników oraz skorzystać z instytucji przestoju ekonomicznego i obniżenia wymiaru czasu pracy w okresie zmniejszonych obrotów przedsiębiorstwa.

  W oparciu o nowe przepisy przedsiębiorcy, u których nastąpił spadek obrotów nie mniejszy niż o 15% w ciągu 6 kolejnych miesięcy, będą mogli złożyć wniosek o przyznanie wsparcia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć m.in. na częściowe zaspokojenie wynagrodzeń pracowniczych za czas przestoju ekonomicznego.

  Ponadto z Funduszu Pracy będzie można uzyskać środki na podnoszenie kwalifikacji pracowników w postaci dofinansowania 80% kosztów szkolenia podjętego przez pracowników w okresie przestoju lub obniżonego wymiaru czasu pracy.

  Przedstawione zmiany mogą poprawić sytuację przedsiębiorców, którym łatwiej będzie przetrwać okres przestoju ekonomicznego, a także pomogą utrzymać miejsca pracy pracownikom.

   

  Jeśli omawiane kwestie dotyczą również Państwa sytuacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z:
  radcą prawnym dr. Dominikiem Lubaszem dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl lub
  radcą prawnym Witoldem Chomiczewskim witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl.

   

  Zastrzeżenie:

  Informacja zawarta w Alercie Prawno – Podatkowym nie stanowi porady prawnej. Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania tej informacji bez uprzedniej analizy takiej możliwości na gruncie konkretnego stanu faktycznego.

  Wróć do listy
  dr Dominik Lubasz

  dr Dominik Lubasz

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl