• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Nasza stażystka, Magdalena Rogozińska w kilku słowach o swojej praktyce prawniczej w ramach „Students’ POWER” z Uniwersytetu Łódzkiego

  prawo ul, staz prawniczy, staz w kancelarii, student, students power

  Od lipca nasza Kancelaria ma przyjemność realizacji stażu prawniczego w ramach programu „Students’ POWER” we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Swój staż odbywa u nas p. Magdalena Rogozińska – studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na specjalizacji „Prawo gospodarcze”, która na przedmiot swojej pracy magisterskiej wybrała temat z zakresu ochrony danych osobowych.

  Zapytaliśmy p. Magdalenę o jej zainteresowania zawodowe, dlaczego zdecydowała się na staż w Lubasz i Wspólnicy oraz o to, jak ocenia jego przebieg:

  – Moje zainteresowania w obszarze prawa skupiają się głównie na prawie gospodarczym i ochronie danych osobowych, stąd wybrane przeze mnie na studiach specjalizacja „Prawo gospodarcze” i praca magisterska dotycząca problematyki zgłaszania naruszeń bezpieczeństwa danych osobowych.

  O możliwości realizacji stażu w ramach przywołanego projektu dowiedziałam się z akcji informacyjnej prowadzonej przez Biuro Karier UŁ.

  Projekt przewidywał także możliwość wskazania pracodawcy, u którego staż chciałoby się realizować, spośród tych, którzy zgłosili się do projektu. Zadeklarowałam chęć pracy w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy ze względu na to, że kancelaria specjalizuje się właśnie w interesujących mnie obszarach prawa oraz angażuje się w wiele ciekawych projektów mających na celu poszerzanie i promowanie wiedzy w tych dziedzinach.

  Jestem już w połowie okresu mojego stażu i wiele się dzięki niemu uczę. I nie chodzi tu tylko o poszerzanie wiedzy prawniczej, ale także o możliwość praktycznego zastosowania tej wiedzy w realnych sprawach przy pomocy odpowiednio dobieranych środków.

  Świadomość, że to, czego uczymy się na studiach to nie tylko teoria, ale ma jednak zastosowanie w praktyce, jest bezcenna i motywuje do zdobywania kolejnych porcji wiedzy. Poza tym kontakt z praktyką pozwala nabyć i rozwinąć umiejętności związane z pracą biurową w kancelarii, pracą z oprogramowaniem wspomagającym pracę prawników oraz organizacją czasu swojej pracy czy pracą w zespole. Bardzo się cieszę, że mam szansę realizować taki staż – podsumowuje p. Magdalena.

  My również bardzo cieszymy się, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, by przybliżyć pracę prawnika na co dzień.
  Trzymamy kciuki za sukcesy naszej stażystki i dalszy rozwój na polu zawodowym!


  Students' POWER - kompleksowy program rozwoju uczelni

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych w ramach umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju nr POWR.03.05.00-00-Z302/18-00 z dnia 27.12.2018 r.

   

  Wróć do listy
  Anna Jerzmanowska

  Anna Jerzmanowska

  • Marketing i PR
  Skontaktuj się z autorem

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl