• Polski
 • English
 • Deutsch
 • KONWENT OCHRONY DANYCH I INFORMACJI już 5 listopada

  konwent ochrony danych i informacjiJuż 5 listopada 2015 roku odbędzie się Konwent Ochrony Danych Osobowych i Informacji, który organizują: Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych i Forsafe sp. z o.o. To już IV edycja. Konwent odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

  To jedyne tego typu wydarzenie na mapie Łodzi i jedno z niewielu w Polsce. O tym jak przygotować się do unijnych zmian i wyzwań XXI wieku rozmawiać będą przedstawiciele biznesu, nauki i samorządu. W gronie ekspertów zajmiemy się tematami zabezpieczania danych osobowych przed utratą czy wyciekiem, także w przypadku ataków hakerskich. Podpowiemy, jak bezpiecznie zarządzać firmą i placówką, prowadzić działalność w Internecie, dbać o prywatność użytkowników stron i portali społecznościowych.

  W trakcie konwentu uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji z dwóch ścieżek merytorycznej i technicznej. Wybór tematów jest nieprzypadkowy.

  Prelegenci opowiedzą m.in. o roli administratora bezpieczeństwa informacji w obliczu kontroli GIODO. Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują zmienione przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Jedną z kluczowych zmian w ustawie jest wprowadzenie fakultatywności powoływania ABI i nadanie funkcji ABI większego znaczenia. ABI jako wewnętrzny inspektor ochrony danych ma nie tylko zapewniać przestrzeganie przepisów o ochronie danych u danego administratora. Jak mówi GIODO, ma budować swoistą kulturę prywatności w swojej organizacji. Na konwencie opowiemy o roli ABI w kontroli GIODO.

  Zajmiemy się również europejską reformą ochrony danych. Wskażemy, co warto mieć na uwadze konstruując polityki ochrony danych i jakie zmiany czekają administratorów. W Unii Europejskiej trwają intensywne prace nad nowymi przepisami o ochronie danych. Projekt rozporządzenia zakłada wiele zmian, jedną z nich jest wprowadzenie nowej kategorii: współadministratorów danych. Zmienią się przepisy dotyczące ABI. Warto już dziś pomyśleć o tym, jaka będzie rola i jakie będą zadania inspektora ochrony danych. Inaczej wyglądać będą obowiązki informacyjne. Administratorzy będą mieli nowe obowiązki w tym szacowanie ryzyka czy uwzględnienie ochrony danych na etapie projektowania rozwiązań.

  W trakcie ścieżki technicznej, rozważmy kwestie związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, co zrobić, żeby dane w chmurze były bezpieczne. Powiemy również o tym, jaki wpływ na outsourcing usług ma głośny wyrok TSUE dotyczący Safe Harbour. Nie zabraknie również tematów dotyczących zarządzania bezpieczeństwem informacji, prawidłowego szyfrowania i backupowania danych.

  Dlaczego akurat taka tematyka? Wszystkie wybrane zagadnienia nierozerwalnie wiążą się z bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych, o których piszemy na naszym portalu. Jeżeli zależy nam na minimalizowaniu ryzyka i zapewnianiu szczelności tworzonych systemów bezpieczeństwa musimy zwracać uwagę zarówno na aspekty techniczne, jak i prawne czy organizacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich z Państwa, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony danych.

  Agenda na stronie www.konwentodo.pl

  Partnerzy: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Business Link, Forum Call Center, Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją przy Uniwersytecie Łódzkim, Loft Aparts – Apartamenty Hotelowe, Izba Gospodarki Elektronicznej.

  Patroni Medialni: Gazeta Wyborcza, Liberte, Radio Łódź, TVP Łódź, Chmurowisko, www.portalprawaIT.com, www.portalowo.com , http://www.outsourcingportal.pl, http://www.outsourcingandmore.pl/

  Wróć do listy
  dr Dominik Lubasz

  dr Dominik Lubasz

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl