• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zapisz się do newslettera

  Komentarz do zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów

  ochrona konkurencji i konsumentow

  W maju br. zostanie wydany nakładem wydawnictwa C.H. Beck Komentarz do zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw. Prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska jest współredaktorem naukowym komentarza.

  Komentarz zawiera szczegółowo skomentowane zmiany dotyczące zakazu stosowania niedozwolonych postanowień wzorców umów oraz postępowań w sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone. Komentarz obejmuje też omówienie zmian dotyczących m.in. KPC, Kodeksu wykroczeń, Prawa bankowego, ustawy o funduszach inwestycyjnych i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

  Wchodzące w życie w kwietniu 2016 r. zmiany w ustawie wprowadzają nowe regulacje, w szczególności możliwość dokonywania przez Prezesa UOKiK, a nie jak dotychczas przez SOKiK, kontroli abstrakcyjnej postanowień wzorców umów.

  Komentarz dostępny jest w internetowej księgarni C.H. Beck.

  Wróć do listy
  prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska

  prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska

  • Wspólnik
  Skontaktuj się z autorem

  Jeśli omawiane kwestie dotyczą Państwa sytuacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z

  prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska

  Wspólnik

  monika.namyslowska@lubasziwspolnicy.pl

  dr Dominik Lubasz

  Wspólnik
  Radca prawny

  dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl