• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Dr Dominik Lubasz i prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska prelegentami seminarium „Sztuczna inteligencja a prawa podstawowe”

  ai, konferencja online, ochrona danych osobowych, ochrona konsumentow si, sztuczna inteligencja a prawa podstawowe, uodo

  W poniedziałek 20 września 2021 r. odbędzie się seminarium naukowe pt. "Sztuczna inteligencja a prawa podstawowe". Wydarzenie odbędzie się w formie online, a jego organizatorem jest Urząd Ochrony Danych Osobowych. W roli prelegentów wystąpią przedstawiciele świata prawa i ochrony danych osobowych, w tym r. pr. dr Dominik Lubasz oraz prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska.

  "Sztuczna inteligencja a prawa podstawowe" to seminarium naukowe, poświęcone zagadnieniom prawnym, w szczególności kwestiom związanym z ochroną danych osobowych, które dotyczą funkcjonowania AI, czyli sztucznej inteligencji (AI z ang. artificial intelligence). Rozwój technologii AI przynosi wiele korzyści, ale i stawia liczne wyzwania natury prawnej i zagrożenia prywatności. Organizowana przez UODO konferencja ma być punktem wyjścia do dyskusji dotyczącej wprowadzenia regulacji prawnych, które byłyby zgodne z prawami podstawowymi w UE, a także zwiększyłyby bezpieczeństwo.

  Zaproszeni eksperci omówią kwestie związane z problematyką ochrony danych osobowych w systemach AI. Wśród występujących pojawią się wspólnicy w naszej kancelarii: dr Dominik Lubasz i prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska. Temat ich wystąpienia to "Możliwe interakcje pomiędzy acquis w obszarze ochrony danych osobowych i ochrony konsumentów a projektowanym rozporządzeniem o SI". 

  Seminarium rozpocznie się w poniedziałek 20 września o godz. 9.00. Będzie ono dostępne bezpłatnie dla wszystkich, ale liczba miejsc jest ograniczona. O udziale będzie decydowała kolejność przyłączenia się do wydarzenia.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

  Więcej informacji na stronie organizatora.

  Wróć do listy
  Witold Chomiczewski LL.M

  Witold Chomiczewski LL.M

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl