• Polski
 • English
 • Deutsch
 • ,,Konstytucja dla firm” już wkrótce?

  Rząd, na najbliższym posiedzeniu będzie rozpatrywał założenia nowej ustawy – Prawo działalności gospodarczej, która ma być zbiorem przepisów regulujących sytuację przedsiębiorców.

  Przedstawiciele resortu gospodarki deklarują, że dokładają wszelkich starań, aby ustawa została uchwalona jeszcze w obecnej kadencji.

  Nowe przepisy mają kształtować swoistą kartę praw podstawowych dla przedsiębiorców, zawierająca m.in. spis zasad prowadzenia biznesu, takich jak wolność podejmowania działalności gospodarczej, równość i niedyskryminacja, czy też domniemania uczciwości przedsiębiorcy, zgodnie z którą wszelki wątpliwości powinny być rozstrzygane na korzyść przedsiębiorcy.

  Projekt zawiera także definicję działalności gospodarczej, a także przewiduje, że podmioty gospodarcze powinny funkcjonować uwzględniając interesy konsumentów, pracowników, jak również dbać o ochronę środowiska.

  Twórcy nowych przepisów podkreślają, że mają one na celu wprowadzenie w życie konstytucyjnej zasady wolności gospodarczej i zagwarantować jej przestrzeganie przez organy administracji państwowej, przy jednoczesnej ochronie pozostałych uczestników rynku.

  Jeśli omawiane kwestie dotyczą również Państwa sytuacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z:
  radcą prawnym dr. Dominikiem Lubaszem dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl lub
  radcą prawnym Witoldem Chomiczewskim witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl.

  Zastrzeżenie:
  Informacja zawarta w Alercie Prawno – Podatkowym nie stanowi porady prawnej. Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania tej informacji bez uprzedniej analizy takiej możliwości na gruncie konkretnego stanu faktycznego.

  Wróć do listy
  dr Dominik Lubasz

  dr Dominik Lubasz

  • Wspólnik
  • Radca prawny
  Skontaktuj się z autorem

  Jeśli omawiane kwestie dotyczą Państwa sytuacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z

  dr Dominik Lubasz

  Wspólnik
  Radca prawny

  dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl