• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Zapisz się do newslettera

  BREXIT a unijny system znaków towarowych

  brexit, znaki towarowe

  Wraz z Brexitem zmianie ulegnie unijny system znaków towarowych, gdyż ochrona wynikająca ze znaku unijnego nie będzie rozciągać się na Wielką Brytanię. Ponadto po upływie okresu przejściowego tj. od 1 stycznia 2021 r. wszystkie znaki, które były już chronione (tj. uzyskały prawo) w UE zostaną przeniesione do brytyjskiego rejestru.

  W przypadku znaków, które przed 31 grudnia 2020 r. zostały zgłoszone do EUIPO, ale jeszcze nie uzyskały ochrony, w okresie 9 miesięcy od 1 stycznia 2021 r. będzie należało wskazać w brytyjskim urzędzie, czy zgłaszający wnosi o ochronę w Wielkiej Brytanii, a jeśli tak, będzie trzeba wyznaczyć brytyjskiego pełnomocnika i wnieść wszystkie opłaty.

  Jeśli są Państwo zainteresowani ochroną nowego znaku, którego zakres ochrony miałby objąć Wielką Brytanię, to przy założeniu, że nie będzie żadnych opozycji i biorąc pod uwagę, że średni okres udzielenia prawa na znak towarowy w Urzędzie Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej wynosi około 6 miesięcy, kwiecień jest ostatnim miesiącem, na zgłoszenie znaku z szansą na uzyskanie ochrony jeszcze przed końcem roku, i dzięki temu obejmującej teren Wielkiej Brytanii bez dodatkowych opłat.

  Wróć do listy
  dr Karolina Sztobryn

  dr Karolina Sztobryn

  • Rzecznik patentowy
  Skontaktuj się z autorem

  Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej

  Subscribe to our newsletter

  FreshMail.pl